top of page

ECP Legal Services

Swoją oficjalną działalność pomocy Polakom w Wielkiej Brytanii rozpoczęłam w 2012 roku w Nottingham. Udzielając się w społeczności skupionej wokół Polskiego Kościoła, po raz pierwszy na tak szeroką skalę zobaczyłam, jak bardzo potrzebna jest pomoc i jak wielu moich Rodaków jest wykorzystywanych, oszukiwanych bez nadziei na żadną pomoc i życiowe wsparcie w trudnych momencie ich życia. Właśnie tu przy Kościele odnajdywali pomoc, wsparcie i nadzieję.

 

Historia Polonii z Nottingham, która przybyła do Angli, do Nottingham po II wojnie światowej  i osiedliła się w tym pięknym mieście centralnej Anglii, była dla mnie inspiracją do podjęcia aktywnego działania. Ich wzajemna troska, przyjaźń i jedność w tworzeniu Polskiej Rodziny zasługują na szczególne wyróżnienie i upamiętnienie. Nasza pamięć o nich powinna być zawsze żywa wśród nas.

 

 „My Polacy w Nottingham”

https://www.youtube.com/watch?v=zIkFYGh_0mw

 

Podjęłam decyzję, że ja również, imigrantka z Polski, która przybyła do UK z nadzieją na lepsze jutro, chciałabym mieć swój mały wkład w tworzenie żywego pomnika pamięci dla naszej Polskiej Rodziny z Nottingham.

 

Dzięki możliwości współpracy ze wspaniałą Dyrekcją Polskiej Szkoły Sobotniej im. Św. Jana Kantego w Nottingham poznałam jeszcze bliżej potrzeby Polonii i miałam możliwość dać jeszcze więcej od siebie.

 

Dzisiaj, rozszerzam swoją działalność na cały kraj niosąc pomoc i wsparcie w zakresie prawa rodzinnego dla naszych polskich rodzin na wyspach w Wielkiej Brytanii.

 

Z tego miejsca dziękuję również za zaufanie, którym zostałam obdarzona przez tak wielu rodziców i rodzin. Jestem szczęśliwa, że mogłam ochronić nie jedno dziecko i życie. To motywuje mnie do działania, poszerzania swojej wiedzy i wytrwałej pracy.

 

Z pasją i miłością kontynuuję swoje powołanie - dla Was. Serdecznie dziękuję!

08.JPG

 

W swojej pracy często spotykam się z opiniami, że „przecież ja im wszystko powiedziałem”, „to niesprawiedliwe”, „oni przekręcili, to co ja im powiedziałem”, „w tym raporcie nie ma tego, co ja im mówiłem”, „co ja mam teraz zrobić”?

 

Różnice kulturowe między obywatelami Polski a tymi w Wielkiej Brytanii są niezaprzeczalne i widoczne gołym okiem. Kluczowe jest zrozumienie różnic i problemów, jakie mogą wynikać z wzajemnej komunikacji. Przecież jedna historia, zdarzenie, może być opowiedziane na różne sposoby i każde z nich może nieść ze sobą różny komunikat. Dlatego kluczowe jest, aby zadbać o skuteczną wymianę informacji.

 

Wspieram taką komunikację i pomagam Polakom mieszkającym na Wyspach w odpowiedni sposób przekazywać swoje przeżycia, sprawy i potrzeby nie tylko w sądzie, ale także we wszystkich instytucjach na każdym etapie postępowania. To pomoże skupić się na najważniejszych informacjach i przekazać je w najkorzystniejszy możliwy sposób. Jako prawnik i tłumacz języka polskiego i angielskiego, z wykształceniem zarówno brytyjskim, jak i polskim, jestem w stanie pomóc Ci w osiągnięciu zamierzonego rezultatu i wskazaniu drogi dla Twojej sprawy.

 

Staram się zapewnić swoim klientom spokój, zaufanie i odzyskanie wewnętrznej równowagi. Biorę pod uwagę ich obawy i problemy, aby mogli odzyskać kontrolę nad swoim życiem w natłoku problemów i mieć pewność, że mają doświadczonego profesjonalistę po swojej stronie zaangażowanego na każdym etapie ich sprawy.

 

Przywiązuję szczególną uwagę do procesu tworzenia indywidualnej strategii procesowej, uważnie słucham każdego swojego klienta i dostosowuję działania do danej sprawy. Korzystając z moich usług, otrzymujesz jasny przekaz, wzmocnione szanse powodzenia, a także oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ oferuję wyjątkową jakość usług w konkurencyjnych cenach. Jeśli szukasz specjalisty, który może zapewnić dobre rezultaty w sposób wydajny i niezawodny - jesteśmy na to gotowi.

Emilia Ciszewska

Posiadając ukończone prawo brytyjskie (LL.B., LL.M) oraz częściowe uprawnienia adwokatka (BPTC), wieloletnie doświadczenie w Wielkiej Brytanii, a także studia podyplomowe w zakresie prawa rodzinnego z elementami psychologii w Polsce oraz wiedzę zdobywaną na kursach i szkoleniach w BPP London Law School, jestem w unikalnej pozycji, aby dostarczyć wysoce specjalistyczne porady prawne i wsparcie dla moich klientów. Jestem również członkiem Izby Adwokackiej w Londynie oraz Instytutu Paralegal w Wielkiej Brytanii. Wspieram moich klientów także w roli McKenzie Friend. Ponadto, posiadam certyfikat z zakresu prawa DPSI, aby móc dostarczać moim klientom doświadczone tłumaczenia sądowe, podczas spotkań osobistych i konferencji telefonicznych.

 

Zajmuję się szerokim zakresem spraw rodzinnych, włącznie z rozwodami, postanowieniami o kontakcie

z dziećmi oraz przemocą domową.

Rozumiem, że w obliczu rozwiazywania problemów rodzinnych przy użyciu mechanizmów prawnych

i tworzących się z tego powodu trudnych sytuacji

i emocjonalnych napięć moi klienci potrzebują wyjaśnień i spokoju, aby pomyślnie zakończyć swoją sprawę. Dzięki mojej wiedzy

i zrozumieniu doradzam im w taki sposób, by zapewnić im kontrolę, zrozumienie i wskazówki pozwalające na pomyślne zakończenie sprawy.

 

Przywiązuję szczególną uwagę do procesu tworzenia indywidualnej strategii procesowej, uważnie słucham każdego swojego klienta i dostosowuję działania do danej sprawy.

bottom of page